You are currently viewing 5 жовтня – офіційна дата Міжнародного дня вчителя
  • Запис опубліковано:05.10.2022

Історичною передумовою для заснування Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція в далекому 1966 році, в Парижі, на якій були розглянуті питання щодо статусу вчителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers). В результаті представниками ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці був підписаний документ «Рекомендації, що стосуються статусу вчителів» (Recommendation concerning the Status of Teachers). Цей документ увібрав до себе перелік постанов про підвищення статусу педагогів в інтересах якісної освіти.

Вперше Всесвітній день вчителя відзначався 5 жовтня 1994-го року. До цього святкування приєдналося понад 100 країн по всьому світу (World Teachers Day). Всесвітній день вчителя зарахований до системи міжнародних днів Організації Об’єднаних Націй (ООН).

Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти – день, в який відзначаються роль і заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їхній неоціненний внесок у розвиток суспільства.

Наприклад, на сході слово «Вчитель», пишуть з великої літери, таким чином висловлюючи глибоку повагу і шану до людей даної професії. І дійсно, справжній учитель – це не просто людина, що дає знання – це людина, яка повністю віддає себе дітям, яка ні вдень, ні вночі не знає спокою, у цих людей немає ні змін, ні канікул. Учителем треба народитися, стати їм неможливо. Тільки ставши дорослими, ми починаємо розуміти, що, вимагаючи певних зусиль і знань, вчителі вкладали в нас величезну працю, і це не просто примха, а бажання допомогти стати в подальшому гідною людиною. Все, що роблять вчителі, заслуговує найщирішого визнання і подяки.

Тож від усього серця вітаємо вас з вашим професійним днем! Бажаємо в першу чергу терпіння і мудрості, міцного здоров’я та великих творчих успіхів!

З вірою в нашу ПЕРЕМОГУ!!!

Залишити відповідь