You are currently viewing День пам’яті героїв Крут
  • Запис опубліковано:29.01.2023
29 січня 2023 року згадують і вшановують 105-річницю бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
29 січня 1918 року від Бахмача більшовицькі сили Муравйова намагались захопити станцію Крути, щоб вийти на Ніжин, а з Ніжина – на Київ. Однак тут їх зупинили українські війська. Всі, хто брав участь в бою під Крутами з української сторони, були добровольцями, війська УНР мали на озброєнні лише 16 кулеметів та одну гармату проти двох бронепотягів та гарматної батареї військ Муравйова.
Сили вочевидь були нерівними. Українські війська успішно відбили всі атаки противника і лише після того, як виникла загроза оточення, вони розібрали залізничну колію та організовано відступили. Ворог був зупинений на чотири дні, що дало змогу керівництву УНР підписати Брестський договір з країнами Четвертного союзу та стати суб’єктом міжнародних відносин.
Молоді люди – студенти та курсанти-добровольці, чий подвиг ми згадуємо сьогодні, стали для всіх символом незламності духу, мужності та героїзму; адже вони в нерівних умовах до останнього подиху відстоювали свободу Українижертовно віддавшии свої життя за її майбутнє – за можливість для нас із вами сьогодні жити в суверенній державі, розмовляти, навчатися і молитися рідною мовою.
Окреме значення ця пам’ятна дата має для наших військових, які зараз тримають оборону перед схожими екзистенційними викликами, коли Україна захищає свій суверенітет, своє право на власну ідентичність, робить вибір свого шляху на вільний розвиток.
Публікацію підготувала Ірина Хоніна

Залишити відповідь