You are currently viewing Домедична допомога цивільним за алгоритмом MARCH  (безпека, огляд і допомога)
  • Запис опубліковано:22.03.2023
22 березня 2023 року у ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ» за ініціативи викладача Литвиненко Таміли інструктори «Центру готовності цивільних» у форматі лекційно-практичного заняття провели тренінг для викладачів коледжу на тему: «Домедична допомога цивільним за алгоритмом MARCH (безпека, огляд і допомога)». Це лише одна з запропонованих тем, які можна обрати для навчання.
 
До 24% смертей на полі бою можна запобігти, володіючи навичками надання допомоги пораненим в умовах бою. Військові мають вміти комбінувати і тактичну, і медичну задачі – це друга найцінніша навичка, яка поступається важливістю лише навчанню використання їхньої індивідуальної зброї. Цивільному населенню також потрібно знати алгоритм дії при наданні першої домедичної допомоги.
 
Проведення даних тренінгів актуальні для колективів різноманітних установ, для тих, хто працює в місцях масового скупчення людей – в освітніх, муніципальних закладах, супермаркетахна вокзалах. Інструктори центру розповідають про основи тактичної медицини. Зазвичай такі тренінги проводяться для груп з 12-20 осіб, тривалістю 2,5-3 години. Відвідувачів просять одягати зручний одяг, адже тренінги досить практичні.
 
Команда інструкторів фонду виїжджає до військових та цивільних людей, проводить теоретичне навчання відповідно протоколу ТССС AC (алгоритм MARCH) та практичне відпрацювання в умовах наближених до бойових. Під час відпрацювання інструктори моделюють сценарій бою з пораненнями побратимів (накладні муляжі з кровотечею).
 
Враховуючи ситуацію, яка склалася в нашій країні, до цього заняття долучилися багато викладачів коледжу, адже домедичній допомозі треба навчатися постійно, щоб довести навички до автоматизму, і в стресовій ситуації виконати всі дії без вагань. Було досить цікаво отримати можливістю надати домедичну допомогу постраждалим, навчитися робити це на практиці.
 
Ще однією перевагою відвідування даних тренінгів є те, що, підтримуючи цей проєкт, учасники допомагають команді волонтерів матеріально. Щодня відділ тактичної медицини Фонду Сергія Притули передає на передову індивідуальні аптечки та комплектуючі до них, ліки та медичне обладнання для парамедиків, а інструктори проводять для підрозділів комплексні тренінги з тактичної медицини.
 
Не забувайте, що маленької допомоги не буває і саме ви можете врятувати чиєсь життя на війні! Наближаємо ПЕРЕМОГУ разом!!!
 
 Публікацію підготувала Литвиненко Таміла

Залишити відповідь