Година Землі – всесвітня подія, що була започаткована WWF (Всесвітнім фондом природи) і проводиться вже багато років останньої або передостанньої суботи березня. Вона присвячується екологічним проблемам нашої планети.
Цього року акція «Година Землі» буде проводитись 25 березня з 20-30 до 21-30 за київським часом. До її проведення приєднаються більше 2 млрд людей із 180 країн світу. Українці також не стоять осторонь від світових проблем, хоча на нашій території йде війна. Ми розуміємо, що війна не вічна, а світ, в якому жити нам і нашим дітям, потребує уваги.
На одну годину люди відключать світло. І що це принесе? По-перше зупиниться виробництво, в тому числі і електронергіїї, що зменшить шкідливі викиди в атмосферу. Через припинення роботи електроприладів зменшаться і теплові викиди. Такі дії протягом однієї години – лише маленький внесок людей у порятунок природи.
Нині все частіше звучать заклики берегти ліси і воду, переходити на безпечні засоби пакування і багато чого іншого. Що ми маємо зараз – забруднені водойми, в яких гине риба, спалені або викорчувані ліси, купи пластику, який при спаленні отруює повітря. Навіть прості і такі звичні для нас пакети-маєчки можна зустріти і на міській вулиці, і на узбіччі дороги, і на лісовій галявині. Тому нам всім треба думати про майбутнє не одну годину, а постійно. Про природу треба дбати кожного дня – використовувати екологічні пакети, біорозкладні пляшки, папір і т.д.
Ми маємо зрозуміти одне – якщо кожен з нас щось змінить на краще навколо себе – світ теж зміниться на краще.
Публікацію підготувала Марина Рожкова