You are currently viewing Інформаційна година про академічну доброчесність
  • Запис опубліковано:23.03.2023
Що таке академічна доброчесність та як її дотримуватися? Які існують порушення академічної доброчесності? Про це і не тільки дізналися другокурсники спеціальностей  “Агрономія” та “Садово-паркове господарство” під час інформаційної години «Кодекс доброчесності у навчанні», проведеної викладачем Оксаною Шовковою.
 
Доброчесність є необхідною й важливою складовою будь-якого освітнього процесу. Академічна доброчесність – це набір цінностей та поведінкових норм, які передбачають, що всі учасники освітнього процесу повинні діяти чесно, дотримуватися базових принципів наукової етики та уникати будь-яких форм наукової недбалості, плагіату, фальсифікації даних або їх перекручування.
 
Порушення академічної доброчесності можуть бути різними, проте їх основу складають нечесні практики, які включають у себе академічний плагіат та шахрайство, фальсифікацію та фабрикацію даних, списування, обман, необ’єктивне оцінювання. Ці порушення можуть мати серйозні наслідки та негативно вплинути на репутацію студента та закладу освіти вцілому.
 
Усі зусилля нашої коледжівської спільноти повинні бути спрямовані на запобігання, перешкоджання та зупинення проявів академічної недоброчесності шляхом навчання, керівництва і наставництва, а також завдяки створенню позитивного, сприятливого й доброчесного освітнього середовища.
 
Тож давайте розуміти і поважати один одного і починати із себе впроваджувати академічну доброчесність!
 
Публікацію підготувала Шовкова Оксана

Залишити відповідь