You are currently viewing Круглий стіл «Здоров’я рослин для збереження довкілля»
  • Запис опубліковано:12.05.2023
12 травня – Міжнародний день здоров’я рослин.
 
Від рослин залежить наше здоров’я і здоров’я нашої планети. Рослини виробляють 98% кисню, яким ми дихаємо, складають 80% їжі, яку ми їмо.
 
Сьогодні відомо понад 250 000 видів рослин, з яких майже 30 тисяч їстівні для людей. Харчування та кисень, які ми отримуємо від рослин, дають нам необхідну енергію, рослини – ліки, коли ми хворіємо. Своїм корінням рослини зміцнюють ґрунт і запобігають його руйнуванню. Тому для виживання людей та інших форм життя на Землі дуже важливо піклуватися про рослини та підтримувати їхнє здоров’я.
 
12 травня 2023 року у рамках відзначення Міжнародного дня охорони здоров’я рослин у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області відбувся круглий стіл «Здоров’я рослин для збереження довкілля».
 
Участь у засіданні взяли: начальниця Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Яніна Аранчій, фахівці Управління фітосанітарної безпеки, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Олег Палій, викладачі полтавських аграрних навчальних закладів і представники місцевих агропідприємств.
 
ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ» представляла викладач технологічних дисциплін, кандидат сільськогосподарських наук Оксана Шовкова.
 
Під час засідання круглого столу піднімалися питання про ризики, пов’язані з транспортуванням рослин і рослинних продуктів, які можуть бути джерелом поширення шкідників і хвороб під час міжнародної торгівлі; про необхідність дотримання регламентів застосування пестицидів з обов’язковим економічним та екологічним обґрунтуванням захисту рослин для збереження довкілля; про продаж фальсифікованого насіння.
 
Під час обговорення Оксана Шовкова поділилася з колегами досвідом проведення навчальних та виховних заходів, спрямованих на збереження рослин та захисту рослинності.
 
Піклуймося про рослини та бережімо довкілля!
 
Публікація підготувала Оксана Шовкова

Залишити відповідь