You are currently viewing Міжнародний день астрономії
  • Запис опубліковано:29.04.2023
Астрономія — наука про Всесвіт. Вона вивчає розміщення, рух, будову, походження і розвиток небесних тіл і створених ними систем
 
День астрономії зазвичай відзначається в день, коли Місяць перебуває у фазі поблизу 1-й чверті, що припадає на інтервал з середини квітня до середини травня. Міжнародний день астрономії у 2023 році  29 квітня.
 
Астрономія   містить спостереження і пояснення подій, які відбуваються за межами Землі та її атмосфери. Установа, в якій проводять спостереження за небесними світилами,  вивчають  їх  і обробляють одержані результати, називається астрономічною  обсерваторією. 
 
Першу обсерваторію, що фінансувалася державою, було засновано у 1667 році в Парижі та відкрито у 1682 році. Перша в  Україні  астрономічна  обсерваторія була  заснована в 1821 році у  Миколаєві.
 
Обсерваторію в Полтаві було засновано професором Олександром Яковичем Орловим 7 квітня 1926 р. Це перша в Україні академічна наукова установа астрономо-геофізичного профілю. Вона призначена для астрономо-геофізичних робіт у 3-х напрямах. Це, по-перше, складання гравіметричної карти; по-друге, спостереження місячно-сонячних деформацій твердої земної кори; і по-третє, спостереження змін місця полюсів Землі.
 
Будинок, у якому розміщується обсерваторія, розташовано по вулиці Мясоєдова (колишня Мала Зустрічна), у садибі, яка належала художникам Григорію Григоровичу Мясоєдову та його синові Івану Григоровичу Мясоєдову.
 
Працівники обсерваторії проводять екскурсії для відвідувачів. Гості мають можливість побачити у телескоп кратери на Місяці, кільця Сатурна та поспостерігати за іншими небесними світилами.
 
Детальніше про Полтавську гравіметричну обсерваторію Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна можна дізнатись на сайті за посиланням: http://pgo.geoplanet.org/index.htmlpgo.geoplanet.org або відвідати її за адресою: 36014, м. Полтава, вул. Мясоєдова, 27/29.
 
Публікацію підготував Сергій Гончар

Залишити відповідь