You are currently viewing «НотаЄнота. Чорнобиль. Радіація» – антифейкова інтелектуальна гра
  • Запис опубліковано:23.04.2024

Вже 38 років Україна і весь світ 26 квітня згадують Чорнобильську катастрофу. Сьогодні ми схиляємо голови не тільки перед минулим, але й перед теперішнім героїзмом персоналу ЧАЕС, енергетиків та рятувальників. Адже 24 лютого 2022 року російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС.

Напередодні 26 квітня 2024 року – Дня Чорнобильської трагедії – у групі 41з спеціальності 193 Геодезія та землеустрій (ОПП «Землевпорядкування») було проведено гостьову антифейкову інтелектуальну гру «НотаЄнота. Чорнобиль. Радіація».

Координаторами заходу виступили викладач-предметник Кононенко І.В. та куратор групи 41з Кононенко Н.О.

Мета виховного заходу: розглянути та проаналізувати багато інформаційних міфів, стереотипів та фейків, які існують про Чорнобильську катастрофу; вшанувати пам’ять жертв радіаційної аварії; навчитися розпізнавати ворожі впливи та російські фейки; розвивати у здобувачів освіти  критичне мислення; поширювати медіаграмотність у молодіжних колах. Захід спрямовано на виховання таких компетентностей – формування громадянина України, патріота своєї держави; оволодіння здобувачами освіти елементами дослідницької діяльності й основами культури розумової праці.

Дякуємо за підготовку у проведені заходу запрошеним гостям та  кураторам поєдинку – завідувачу відділу «Документів із природничих та аграрних наук» Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського Павленко Аллі Миколаївні та співробітниці відділу Вініченко Аліні Миколаївні.

Раунди гри були присвячені як фейкам навколо Чорнобильської катастрофи, так і міфам про радіацію. Учасники команд перевірили свої знання, кмітливість, а ще дізналися багато нового. Журі визначило команду-переможця, учасники якої найкраще впоралися з відповідями на запитання.

Чорнобильська катастрофа перевернула з ніг до голови увесь світ, зламала життя сотень тисяч людей і назавжди змінила ландшафт величезної території, яка постраждала від радіоактивного забруднення. Людей із неї відселили, щоб захистити їх від забруднення, а землі переважно законсервували. А з меншим втручанням людей тут поступово ще й почався активний природний розвиток території.

Проведений виховний захід був покликаний допомогти і учасникам гри, і гостям розібратися, що відбувається з природою Чорнобиля, як вона розвивається та допомагає українцям і чи допоможе цей досвід у боротьбі із новим воєнним забрудненням.

Публікацію підготували Кононенко Іван та Кононенко Наталія

Залишити відповідь