You are currently viewing Щасливої Вербної неділі!
  • Запис опубліковано:09.04.2023
Вербна неділя – одне з найголовніших свят для українського народу, яке щороку відзначають рівно за тиждень до Світлого Христового Воскресіння
 
Свято символізує урочистий вхід Ісуса Христа в ЄрусалимВважається, що за день до цього — у Лазареву суботу — Ісус Христос воскресив у Віфанії Лазаря. Завдяки очевидцям про диво швидко стало відомо по усій країніТому, коли  Ісус в’їжджав до Єрусалиму верхи на ослі, багато людей вийшли його зустрічати. Вони обсипали шлях Христа квітами та пальмовими гілками. Саме тому у багатьох країнах світу Вербну неділю називають Пальмовою. 
 
Святкування Вербної неділі в Україні має свої традиції, які передаються з покоління в покоління. Найважливішим елементом цього свята є вербові гілки, які декорують та йдуть з ними до церкви на освячення. Після цього святковий букет несуть додому, де він цілий рік буде захищати сім’ю від хвороб, бід і злиднів. 
 
Також цей день є початком тижня, який закінчується святом Воскресіння Хрестового – найбільшим і найдавнішим святом християнства. Це свято нагадує нам про те, що навіть у найскладніші моменти свого життя ми маємо непохитну віру у майбутнє.  
 

Тож, святіть вербові гілки, їжте паску, шануйте вікові традиції наших предків та отримуйте багато світла, любові та благословення. Нехай у вашому житті завжди буде духовна гармонія та добро!

 

Публікацію підготувала Анна Семенюта

Залишити відповідь