You are currently viewing Сніг – важлива частина кліматичної системи
  • Запис опубліковано:15.01.2023

В 2012 році заснували  Всесвітній день снігу (World Snow Day). Його відзначають щорічно в третю неділю січня (2023 рік – 15 січня). Зимовий сніг – важлива частина кліматичної системи нашої планети. Сніговий покрив регулює температуру поверхні землі, а тала вода – джерело наповнення річок та інших водойм. Теплоізоляційні властивості снігу теж незамінні. Під шаром снігу в 30 сантиметрів ґрунт захищений від перемерзання, а отже –  захищені і всі живі організми, що живуть в ґрунті.

Сніг корисний для здоров’я не лише з точки зору активного відпочинку. Білосніжний сніговий покрив заспокоює нервову систему, а тала вода – взагалі чудодійна рідина.

Сніг здавна сприймався людьми як справжнє диво. До наших часів дійшли старовинні міфи й перекази про це природне явище. За однією з найкрасивіших легенд, ми завдячуємо появою снігу ангелам, що колись повстали проти Бога. Переможені в нерівній битві ангели падали й втрачали пір’я зі своїх крил, і воно покривало землю білим килимом.

Жителі давньої Скіфії теж уявляли сніг як біле пір’я, про що зазначив давньогрецький історик Геродот в IV книзі своєї знаменитої «Історії». За його словами, скіфи описують землі, що лежать північніше їхніх, як такі, куди неможливо потрапити, а потрапивши, нічого не можна побачити через величезну кількість пір’я, що літає в повітрі.

Катання на санчатах зі снігових гірок та гра в сніжки – їх теж нам люб’язно пропонує сніг. А ліплення снігової баби?! Ця зимова розвага знайома всім з дитинства, та іноді від неї не хочеться відмовлятися і в дорослому віці. Всі ці веселі заняття зближують рідних людей, даруючи дітям і дорослим щасливі спогади на все життя.

А ще саме сніжною зимою особливого значення для нас набуває рідна оселя. З морозного холоду так приємно повертатися додому, в затишок і тепло. Запашний чай, м’який плед, тихий снігопад за вікном налаштовують на спокійний лад.

ДУШЕВНОГО ТЕПЛА ТА МИРУ ВСІМ НАМ У 2023 РОЦІ!

Залишити відповідь