You are currently viewing «Вкарбований у літопис Полтавщини»
  • Запис опубліковано:13.03.2023

12 березня 2023 року світова спільнота відзначає 160-річчя з дня народження видатного вченого, засновника та першого президента Української академії наук Володимира Івановича Вернадського. Президент України Володимир Зеленський у своєму щоденному зверненні до українського народу також згадав про цю непересічну подію.
10 березня в затишній залі Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка відбулося відкриття виставки «Вкарбований у літопис Полтавщини», присвяченої Вернадському, життя та наукова діяльність якого тісно пов’язані з нашим полтавським краєм. Символічно, що святкування відбулося саме тут, у музеї Володимира Короленка, адже з Володимиром Вернадським вони були троюрідними братами.
На зібрання завітали відомі науковці, музейники, бібліотекарі, педагоги, краєзнавці, співробітники наукових установ, представники вищих навчальних закладів Полтавщини, серед них – і наші коледжівці.

 

Три покоління любителів природи:
доцент кафедри захисту рослин ПДАУ Віктор Самородов; завідувачка технологічного відділення ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ» Алла Цебро; випускниця ВСП «АЕФК ПДАУ», науковий співробітник відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олена Штитьова

В експозиції презентовані унікальні експонати з Фонду академіка Вернадського в Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського: колекції зразків ґрунтів, гірських порід і мінералів; рукописи; листи-автографи; наукові праці; твори мистецтва, присвячені вченому, серед них – перший його прижиттєвий портрет; спогади про перебування В. І. Вернадського і його родини на Полтавщині.

Виставка працює до 9 квітня 2023 року. Радимо відвідати. Не пошкодуєте!

Публікацію підготувала Алла Цебро

Залишити відповідь