You are currently viewing Всесвітній день дикої природи
  • Запис опубліковано:03.03.2023

Всесвітній день дикої природи, заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році, відзначається щорічно 3 березня.
Ця дата пов’язана з подіями 1973 року, коли у місті Вашингтон (США) було підписано одну з найбільших угод щодо збереження дикої природи – Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). Нині до цього документу приєдналися 183 країни, серед яких і Україна.

Природа – невід’ємна частина нашої планети. Просто неможливо собі уявити світ без унікальної дикої матерії, не підвладної людині.

Обов’язок кожного з нас – захистити флору і фауну. На жаль, проблеми захисту навколишнього середовища та різних його складових з кожним роком загострюються. У зв’язку з цим, питання, пов’язані зі збереженням дикої природи, давно стали окремою сферою міжнародного співробітництва.

Водночас цей день має на меті нагадати нам про необхідність посилення боротьби зі злочинністю – привернути увагу до проблеми браконьєрства, адже це має далекосяжні екологічні, економічні та соціальні наслідки.

Закликаємо всіх громадян свідомо та дбайливо ставитися до багатств природи, берегти та відтворювати їх для майбутніх поколінь.

Публікацію підготувала Юлія Соломон

Залишити відповідь