You are currently viewing Всесвітній день ґрунту
  • Запис опубліковано:05.12.2022
Всесвітній день ґрунту (WSD) відзначається щорічно 5 грудня, щоб привернути увагу до важливості здорового ґрунту та пропаганди сталого управління ґрунтовими ресурсами.
Чи знаєте ви, що в столовій ложці ґрунту більше живих організмів, ніж людей на Землі? Ґрунт — це світ, що складається з організмів, мінералів і органічних компонентів, який забезпечує їжу для людей і тварин завдяки росту рослин.
Як і ми, ґрунти потребують збалансованого та різноманітного надходження поживних речовин у відповідних кількостях, щоб бути здоровими. Сільськогосподарські системи втрачають поживні речовини з кожним збором урожаю, і якщо ґрунти не обробляються правильно, родючість поступово втрачається, і ґрунти виробляють рослини з дефіцитом поживних речовин.
Втрата поживних речовин у ґрунті є основним процесом деградації ґрунту, який загрожує живленню. Це визнано однією з найбільш критичних проблем на глобальному рівні для продовольчої безпеки та сталого розвитку в усьому світі.
За останні 70 років рівень вітамінів і поживних речовин у їжі різко знизився і, за оцінками вчених, 2 мільярди людей у всьому світі страждають від нестачі мікроелементів, відомої як «прихований голод», оскільки його важко виявити.
Всесвітній день ґрунту 2022 (#WorldSoilDay) та його кампанія «Ґрунти: з чого починається їжа» мають на меті підвищити обізнаність про важливість підтримки здорових екосистем і добробуту людей шляхом вирішення зростаючих проблем у сфері управління ґрунтами, підвищення обізнаності щодо ґрунтів та заохочення суспільства до покращення стану ґрунту.

Залишити відповідь