You are currently viewing Всесвітній тиждень космосу
  • Запис опубліковано:06.10.2022
6 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН проголосила період з 4 по 10 жовтня Всесвітнім тижнем космосу, для відзначення внеску космічної науки та техніки у поліпшення добробуту людини.
Ці дати обумовлені двома подіями: запуском 4 жовтня 1957 року першого штучного супутника Землі «Супутник I», який відкрив шлях до освоєння космосу, та підписанням Договору про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору з мирною метою, включно з Місяцем і іншими небесними тілами, 10 жовтня 1967 року.
Щорічно в рамках тижня космосу у 96 країнах світу проводиться понад 8 000 подійоб’єднаних однією унікальною темою.
Темою Всесвітнього тижня космосу у 2022 році є «Космос і рівновага», в рамках якої основна увага приділяється досягненню рівноваги в космосі та на Землі шляхом використання технологій, пов’язаних з космосом.
Тема тижня покликана сприяти розповсюдженню знань про зв’язок між використанням орбітальної зони навколо Землі з рівновагою у космосі.
Дослідження космічного простору та дистанційне спостереження за Землею включають в себе вимірювання наслідків зміни клімату, виявлення забруднень на суходолі і у морі, підтримку сільського господарства у країнах, що розвиваються, та можуть сприяти змінам на нашій планеті.

Залишити відповідь