You are currently viewing Заняття-екскурсія до Ботанічного саду ПНПУ імені В.Г. Короленка
  • Запис опубліковано:25.03.2024

Мало хто знає, що в центрі Полтави є ботанічний сад. Це науково-дослідний підрозділ Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. А ще тут приймають відвідувачів.

В рамках тижня циклової комісії технологічних дисциплін 25 березня 2024 року викладачем коледжу Тамілою Литвиненко для групи 11т було проведене заняття-екскурсію до ботанічного саду з дисципліни «ПН. Біологія та екологія».

Здобувачі освіти ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ»  відвідали цю навчальну, науково-дослідну та природоохоронну установу, що має історію та надзвичайно багату колекцію рослин, яка щороку поповнюється різноманіттям нових видів.

Сьогодні сад має кілька відділів: дендрарій, відділ квітково-декоративних рослин, музей українського квітникарства просто неба, зелений клас, альпійську гірку, відділ сільськогосподарських та лікарських культур, плодовий сад, серенгарій (колекцію бузку).

На території саду є також пам’ятник Миколі Гришку – видатному вченому-ботаніку, чиє ім’я носить Національний ботанічний сад у Києві.

Здобувачі освіти оглянули ботанічний сад, ознайомились з видами рослин із різних куточків земної кулі, які ростуть просто неба, а також в оранжереях, де цілий рік квітнуть теплолюбні рослини. В оранжереї представлені рослини різних географічних зон майже з усього світу.

У ботанічному саду зібрано велику колекцію кактусів, які зацікавили здобувачів освіти; квітники з однорічними і багаторічними рослинами; дендрарій, де росте велика кількість видів дерев та чагарників, які є рідкісними у нашій зоні – гінкго дволопатеве, ялівець звичайний, ялівець козацький, ялівець віргінський, ялівець горизонтальний, ялівець лускатий, ялина звичайна, ялина колюча, ялина голуба, ялина канадська, псевдотсуга Мензіса, сосна звичайна, сосна кримська, туя західна, тис ягідний, модрина і кипарисовик горіхоплідний. На альпійській гірці зростає 87 видів рослин.

Студенти мали змогу дізнатися, щось нове для себе, а також насолодитись різноманіттям різних рідкісних рослин. Екскурсія була досить цікавою та інформативною.

Публікацію підготувала Таміла Литвиненко

Залишити відповідь