Здобувачам освіти в коледжі надані можливості навчатись, створюючи та реалізуючи індивідуальну освітню траєкторію. З цією метою студенти економічного відділення систематично реалізують право на неформальну освіту.
Неформальне навчання – процес здобуття освіти, що не регламентований місцем, терміном і формою навчання та не передбачає отримання документів про освіту державного зразка.
До сфери неформального навчання, що реалізується в нашому коледжі, належать індивідуальні заняття (сертифікатні програми, тренінги, короткотермінові курси під керівництвом тренерів, репетиторів та інших фахівців), які мають практичні короткострокові цілі. У більшості випадків неформальне навчання передбачає отримання слухачами актуальних практичних і теоретичних знань, навичок, оволодіння сучасними методами розв’язання професійних завдань, підвищення рівня їх професійної компетентності, вдосконалення існуючих знань та їх саморозвиток.
Слід відмітити, що отримані при цьому результати навчання можуть бути перезарахованими здобувачам освіти у їх формальному навчанні. Тобто студенти мають можливість отримати оцінку підсумкового контролю із окремих дисциплін за знання, здобуті на індивідуальних заняттях не лише в стінах коледжу, а і за його межами.
12 березня 2024 року відбулося засідання циклової комісії обліково-економічних дисциплін, де було обговорено питання перезарахування результатів неформального навчання, отриманих студентами, які навчаються за освітньо-професійними програмами «Бухгалтерський облік», «Організація виробництва», «Фінанси і кредит». Здобувачі освіти звернулася з проханням перезарахувати їм результати навчання з навчальних дисциплін «Фінансовий облік» (Вікторія Ткаченко – група 21і, Жанна Коваленко група – 31б), «Контроль і ревізія» (Жанна Коваленко група – 31б), «Стиль та імідж менеджера» (Назар Григоренко, Артем Найдьон – група 21м), «Організація виробництва» (Синиця Дарія група – 31м), «Менеджмент» (Анна Соляник, Наталія Чечель, Валерія Слюсаренко група – 31м, ), «Бюджетна система» (Вікторія Ткаченко, Ангеліна Калюжна, Ілля Кутімов група – 21і), «Економіка підприємства» (Анна Єрмакова, Ангеліна Калюжна, Карина Мельник, Вікторія Ткаченко- група 21і), «Облік і звітність у бюджетних установах» (Марія Дяченко, Мельник Карина, Руслана Білокінь – група 21і), отримані ними під час проходження курсів на платформах Prometheus, ВУМ online, EdEra.
Комісія ознайомилась із програмами вказаних курсів підвищення кваліфікації та робочими програмами навчальних дисциплін, вивчення яких передбачене згаданими вище освітньо-професійними програмами. Одноголосно було ухвалено рішення про часткове зарахування результатів неформальної освіти.
Публікацію підготувала Вікторія Рудик