Викладач «Захисту України» Павло Мотрій організував для першокурсників зустріч з учасником бойових дій – санітаром штурмового загону «Одін» Пісковим Сергієм Сергійовичем. На зустрічі також були присутні викладачі Іван Кононенко, Наталія Кононенко, Алла Цебро.
Воїн докладно продемонстрував своє медичне спорядження та розповів студентам про призначення та надзвичайну важливість кожного його елемента.
Місце ведення бойових дій умовно поділяють на три зони — зелену, жовту та червону. Від того, в якій зоні перебуває поранений, залежить об’єм надання допомоги.
У червоній зоні допомога пораненому передбачає якнайшвидше накладання джгута у випадку кровотечі та евакуацію поранених із зони ураження. За статистикою, зі 100% бійців, які гинуть на полі бою, 70% помирають через критичну кровотечу. Вона відрізняється від звичайної кровотечі тим, що становить загрозу життю через стрімку втрату крові. При пошкодженні стегнової артерії боєць може загинути за кілька хвилин — вже за 35-40 секунд він втратить свідомість і не зможе надати собі допомогу. Саме тому при виявленні критичної кровотечі необхідно застосувати кровоспинний турнікет, джгут, пальцеве притиснення або підручні засоби.
Дякуємо мужнім воїнам ЗСУ за можливість жити та навчатися!
Публікацію підготував Павло Мотрій