Сьогоднішній день став екватором тижня циклової комісії землевпорядних дисциплін.
На другій парі викладачка Валентина Соколова провела для студентів групи 31з лекційне заняття з дисципліни «Землевпорядне проєктування» на тему «Оформлення текстової та графічної частин проєкту». Слухачі порівняли порядок і вимоги до оформлення текстової і графічної частин проєкту землеустрою щодо еколого-економічного обґрунтування сівозмін і впорядкування угідь, який виконують на виробництві, з вимогами до оформлення схожих проєктів, які вони розробляють для навчальних цілей у вигляді курсового проєкту. Також лекторка звернула увагу на важливість дотримання правил академічної доброчесності при розробці курсового проєкту та ознайомила зі змінами в законодавстві щодо еколого-економічного обґрунтування сівозмін і впорядкування угідь, які відбулися у 2022-2023 роках.
На третій парі викладач Ігор Лотиш запросив студентів групи 21-з та гостей відкритого заходу на інформаційну годину «Основи роботи з БПЛА для землевпорядних цілей». Дізналися про існуюче велике різноманіття сучасних БПЛА, які використовують в своїй роботі землевпорядні та геодезичні підприємства, та про приклади застосування дронів для агропромислових цілей. На емуляторі доповідач продемонстрував порядок виконання роботи: як підготуватися до знімання території, що потрібно врахувати, щоб отримати необхідну точність, наголосив на техніці безпеки під час використання БПЛА; також зауважив, що наразі існує заборона на використання БПЛА на відкритому просторі без відповідних дозволів. Інформаційна година відбувалася в спеціалізованій аудиторії, роботу оператора транслювали на великий монітор, що дозволило всім спостерігати за умовним польотом та порядком зйомки території нашого навчального закладу. На обличчях присутніх видно було непідробний інтерес до запропонованої теми та захват від побаченого.
На завершення третього, дуже цікавого та інформативно насиченого дня тижня циклової комісії відбулось засідання гуртка «Моделювання і управління БПЛА» під керівництвом Дмитра Калашника. Гуртківці відпрацьовували свої навики з виготовлення окремих складових частин БПЛА (крила, корпус та інше) і демонстрували частини вже створених ними літальних апаратів. Віримо, що вже найближчим часом закінчиться війна і ми проведемо випробування створених моделей у вільному та безхмарному українському небі.
Вистоїмо! Переможемо! Відбудуємо! Слава Україні і ЗАХИСНИКАМ, які дають нам змогу навчатися та навчати!
Публікацію підготували Валентина Соколова та Наталія Кононенко