You are currently viewing 27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
  • Запис опубліковано:27.01.2024

Голокост — тотальний геноцид європейських євреїв нацистським режимом Німеччини в роки Другої світової війни. Друга стаття конвенції ООН визначає геноцид як будь-які дії, “вчинені з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову чи релігійну групу”.

В Україні під час Другої світової війни було знищено понад 60% євреїв. Одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр.

27 січня у всьому світі вшановують жертв найжорстокішого масового геноциду усіх часів. Пам’ятна дата вибрана не випадково, оскільки саме 27 січня 1945 року під час Другої світової війни війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенцима, розташованого за 70 кілометрів від Кракова. З того часу цей день став символом Голокосту, наочним свідченням тієї пекельної глибини, якої може досягти нелюдяність.

Сьогодні ми бачимо і відчуваємо, що навіть маючи таке потужне застереження, як пам’ять про Голокост, не всі народи зробили висновки з цієї жахливої сторінки в історії людства.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну, розпочате 24 лютого 2022 року, виразно засвідчило, що окупаційні війська рф вчиняють злочинні дії проти українського народу, спрямовані на знищення українців як нації.

Масовані ракетно-бомбові атаки на українські міста і села, терор загарбників на окупованих територіях проти українських громадян, незаконна депортація в росію дітей, – ці та інші факти свідчать про геноцид як цілеспрямовану політику, обрану кремлем.

Сьогодні усі ми протистоїмо всесвітньому злу, боронячи право на свободу. Тож пам’ятаймо та згадуймо мільйони жертв Голокосту!

Залишити відповідь