6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладах освіти, бібліотеках, громадських організаціях, так й в органах влади, бізнесових організаціях.
Напередодні Дня безпечного Інтернету викладачі ВСП «АЕФК ПДАУ» Вікторія Рудик та Лариса Гаркава провели онлайн-заняття з платіжної безпеки «Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час» для здобувачів освіти спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» (ОПП Фінанси і кредит) та спеціальності «Облік і оподаткування» (ОПП Бухгалтерський облік).
Метою заняття було познайомити здобувачів освіти із правилами платіжної безпеки, вберегти від випадків шахрайства, поліпшити обізнаність молодих людей про кібергігієну, платіжну безпеку та сформувати культуру безпечної поведінки у віртуальному просторі.
Під час заняття педагоги наголосили на тому, що захист власних пристроїв – це не лише запобіжний захід, який вбереже власні кошти, це, передусім, безпека інформаційної інфраструктури всієї країни.
Обговорили переваги та недоліки використання QR-кодів у різних сферах життя. Розглянули актуальні у воєнний час сценарії шахрайства: злами облікових записів в соціальних мережах та месенджерах (Facebook, Instagram, Telegram), небезпеку використання фішингових посилань.
Не обійшлось і без обговорення життєвих випадків шахрайства, що сталися зі здобувачами освіти, їхніми родичами та знайомими.
Такий змістовний та цікавий захід став можливим завдяки матеріалам, розробленими експертами Національного банку України в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай.
Публікацію підготували Вікторія Рудик та Лариса Гаркава