You are currently viewing День пам’яті жертв фашизму
  • Запис опубліковано:11.09.2022
Друга світова  війна підступно прийшла на українські землі 1 вересня 1939 року — разом із першими гітлерівськими бомбами, що впали на Львів та інші міста, а залишила їх 28 жовтня 1944 року.
Україна входить до числа країн, які найбільше постраждали від фашизму в роки Другої світової війни — як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення — вбиті, зниклі безвісти, померлі від поранень та від голоду — становлять мільйони осіб.
Український напрям був головним на Східному фронті, а відтак — у всій війні: саме тут діяло в різний час від 50% до 75% всіх дивізій вермахту і половина всіх радянських сил (4 фронти та 54 армії).
У роки Другої світової війни з гітлерівською Німеччиною та з її союзниками воювали близько 7 мільйонів українців, їх внесок у перемогу над фашизмом був одним із визначальних.
Ключовими ознаками фашизму є: культ особистості, зневага до ліберальних цінностей, систематичне нехтування правами людини, однопартійна система, мілітаризм, культ війни та сили, тотальний контроль спецслужб, антисемітизм та ксенофобія, державна пропаганда в ЗМІ, зовнішня агресія. Ці ознаки об’єднують і Третій Рейх у минулому, і пануючий тепер у росії режим.
Одним із проявів зазначених ознак у випадку з путінською росією є її агресія проти України. Українці протистоять цій агресії, але, як і у випадку з фашизмом у середині XX століття, протистояти потрібно, об’єднавши сили всього демократичного світу. Єдність перед обличчям ворога має стати усвідомленою необхідністю і є запорукою ПЕРЕМОГИ.
Сьогодні, у другу неділю вересня, у  Міжнародний день пам’яті жертв фашизму, ми разом з усім цивілізованим світом говоримо:  «Stop War in Ukraine!»

Залишити відповідь