You are currently viewing День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці
  • Запис опубліковано:14.10.2022
Щороку 14 жовтня у нашій країні відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці та українського козацтва.
День Покрови Пресвятої Богородиці вважається одним із найбільш шанованих та має за собою досить цікаву історію. За легендою у цей день вороги мали напасти на Константинополь, але у місто прийшла Пресвята Богородиця та вкрила усіх містян покровом свого одягу, захистивши їх від нападників. Навколо міста здійнялась така буря, що вороги до нього не змогли навіть наблизитись. Саме тому Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого.
А оскільки українські козаки надзвичайно шанували християнські традиції та вважали Покрову одним з найбільших свят, то і для цих захисників 14 жовтня виявилось визначною датою.
День українського козацтва народився у Запорізькій Січі. Козаки були вільними людьми. Всі мали рівні права та обов’язки. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво було справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій нашої Вітчизни.
Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію.
Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України. Й донині нащадки козаків розвивають найкращі традиції наших предків, що є для нас зразком доблесті та відданості Україні.
З давніх давен козаки вважали Богородицю своєю небесною заступницею й покровителькою. Саме на свято Покрови обирали нового отамана, вирішували питання щодо будівництва нової церкви за кошти козаків, а також у цей день вояки святили свою зброю.
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi свято набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова.
Вітаємо гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров і живе дух наших героїчних попередників!

Залишити відповідь