Навколо дуже різноманітний світ і ми всі різні від природи. Хтось має темне волосся, хтось – русяве, хтось має білу, наче фарфорову, шкіру; хтось має темну – наче гіркий шоколад. Зараз на Землі проживає близько 3000 народів зі своєю культурою та менталітетом. Досить часто ми можемо чути із засобів масової інформації прохання проявляти толерантність один до одного. Так що ж це означає?
Толерантність (від лат. tolerantia – стійкість, витривалість, терпимість) – термін, що означає терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки і звичаїв. Тобто ТОЛЕРАНТНІСТЬ – це розуміння, що будь-яка людина має право бути не такою, як інші. Хтось гарно бачить, хтось трішки гірше і носить окуляри, щоб яскравіше бачити цей світ. Хтось любить класичну музику, а хтось – важкий рок. Хтось має можливість ходити вільно, а хтось має певні обмеження, адже ми всі – УНІКАЛЬНІ !!!!!!!!!! Толерантність – це перестати думати, що інша людина така ж, як ви; перестати думати, що інші люди мислять, як ви; так само реагують, як ви; так само діють в схожих ситуаціях. І зовсім недалекоглядно вважати, що інші люди можуть відчути точно те саме, що і ви. Толерантність – це розуміти, що інші люди є абсолютно не схожі на вас.
В Міжнародний день толерантності – 16 листопада, хотілось би нагадати, що кожна людина є неповторна. І ми всі повинні сприймати один одного, не дивлячись на всі розбіжності, які між нами існують, стримано і з допустимою терпимістю.
Не дивлячись, в якого бога ти віриш, чи не віриш взагалі, – це свідомий вибір кожного, і осуджувати ми не маємо права. Адже відмінності тільки підкреслюють нашу унікальність. Ми не зобов’язані любити всіх, але всі люди мають право гідно жити на нашій планеті.
На жаль зараз наша країна переживає важкі часи, і серед людей є багато злоби і агресії, горя і біди. І на звичайне запитання чи коментар людина може гостро відреагувати, ми теж можемо відповісти грубістю, але ж ми не знаємо, що до цього пережила ця людина. Тому будьмо стриманішими!!!
Серед нас все частіше почнуть з’являтися красиві люди, з певними обмеженнями – без рук, без ніг; пошматовані цією жорстокою війною, як зовні – фізично, так із середини – морально; і ми повинні вчитися толерантного ставлення один до одного, бути трішки людянішими.
Толерантність – риса цивілізованого суспільства. Тому що люди, які хочуть жити в гармонії та порядку, ніколи не ображатимуть, не принижуватимуть чи будуть завдавати шкоди людині з протилежними поглядами.
Більшість українців чуйні, що робить їх толерантними до чужих проблем, вони приймають їх існування, розуміють, як важко з ними жити, і готові допомогти, особливо у ці нелегкі часи. То ж будьте толерантними і людяними, і вам в цьому світі буде легше жити!!!
Всім бажаємо миру, добра і Перемоги Україні у цій, нічим не спровокованій з боку нашої країни, війні!
Публікацію підготувала Валентина Соколова