За ініціативи старости групи 11т Івана Вишневського та підтримки викладачів «Захисту України» Івана Кононенка та «Основ медичних знань» Наталії Кононенко здобувачі фахової передвищої освіти перших та четвертих курсів спеціальності 201 Агрономія та 206 Садово-паркове господарство відвідали філію Національного військово-історичного музею України – Музей важкої бомбардувальної авіації.
Не змогли залишитись осторонь і викладачі технологічного відділення Оксана Орихівська, Таміла Литвиненко та куратор групи 11т Юлія Соломон.
Музей важкої бомбардувальної авіації є унікальним. Він створений на основі летовища, там знаходяться літаки Ту-22М3, Ту-22, Ту-16, Ту-134УБЛ, Су-15, Ан-2 та гвинтокрили: Мі-8 та Мі-2. Крім того, 13 залів в експозиційному приміщенні розповідають про історію та світову значимість важкої бомбардувальної авіації.
Фонди музею налічують майже шість тисяч експонатів: архівних документів, фотографій, оригінальних зразків вогнепальної та холодної зброї, особисті речі ветеранів 13 гвардійської Дніпропетровсько-Будапештської ордена Суворова ІІ ступеня важкобомбардувальної авіадивізії.
Перед входом до музею встановлено меморіальну дошку засновнику аеродрому в Полтаві М. А. Комарницькому, у парковій зоні – пам’ятник В. Сеньку (єдиному військовому штурману який має дві “Золоті Зірки” героя), меморіальна дошка екіпажу вертольоту Мі-2 (Є. Волошин, Р. Кандул, Д. Мовчан), що розбився в березні 2017 поблизу м. Краматорськ. Поблизу будівлі музею розміщено банери з фотографіями загиблих на Сході України, починаючи з 2014 року, й автомобіль «Анаконда» (на базі автомобіля «Форд») 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь». На території знаходиться меморіальний комплекс пам’яті радянських і американських військовослужбовців, які загинули під час нальоту німецької авіації на аеродром у Полтаві в ніч з 21-го на 22 червня 1944 (у рамках операції «Френтік» тут базувалися американські важкі бомбардувальники В-17).
Студентів зацікавили представлені експонати знищеної російської техніки. Серед них – хвостова частина літака «СУ-25» та фрагменти гелікоптера «МІ-8». Знищену російську техніку привезли із Київської, Сумської та Донецької областей, а також із Гадяча, що на Полтавщині.
Ця екскурсія має надзвичайно велике виховне значення, прищеплює молодому поколінню інтерес до історії рідної країни, розвиває почуття патріотизму та глибокої поваги до людей, які захищали і захищають нині вільне українське небо. Слава ГЕРОЯМ! Слава УКРАЇНІ!
Публікацію підготувала Юлія Соломон