You are currently viewing З 04 по 10 жовтня – Всесвітній тиждень космосу
  • Запис опубліковано:04.10.2023

Хто з вас не мріяв побувати у космосі? З давніх-давен незвідані космічні далі манили людину, щоразу спонукаючи вигадувати щось нове: крила з воску та пір’я, аероплани, перші літаки… Напевно, багато хто у дитинстві мріяв стати космонавтом. Адже космос – це щось загадкове, таємниче, чаруюче. Ясної ночі, дивлячись у зоряне небо, мимоволі завмираєш перед величчю та красою космосу. Незліченні розсипи зірок, далекі й загадкові вони бентежать серце, ваблять погляд яскравим мерехтливим сяйвом – а раптом ми у Всесвіті не одні!?

Зірки, незвідані планети весь час притягують увагу людства. Мрія побачити мирну планету із космосу не давали спокою багатьом поколінням. Багато хто хотів би полетіти у космос, побачити, яка прекрасна наша планета з ілюмінатора. Це як інший світ, краса, яку неможливо описати словами, і таємниця, яку дуже складно розгадати.

Та, поки фантасти писали неймовірні інопланетні історії, астрономи і техніки невтомно працювали. І це сталося – 12 квітня 1961 року космічний корабель
«Восток-1» з людиною на борту облетів Землю по орбіті.

Сьогодні, на жаль, трішки призабули про космос та космонавтику. Хоча зовсім недавно космосу присвячували телепередачі, пісні, наукові праці. Тому ця стаття саме і покликана нагадати про розвиток космічної науки.

Генеральною Асамблею ООН 11 лютого 2000 року Резолюцією A/RES/54/68 проголошено період з 4 по 10 жовтня Всесвітнім тижнем космосу (англ. World Space Week). Цей Міжнародний тиждень ООН відзначається, починаючи з 2000 року.

Зазначене зроблено для того, щоб щорічно відзначати на міжнародному рівні той внесок, який роблять космічна наука і техніка в покращення умов життя людини, пам’ятаючи, що 4 жовтня 1957 року був запущений перший штучний супутник Землі «Супутник-1», який відкрив шлях до дослідження космічного простору, а 10 жовтня 1967 року набрав чинності Договір про принципи діяльності держав по дослідженню і використанню космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла.

Всесвітній тиждень космосу є найбільшим щорічним заходом у світі, присвяченим питанням вивчення космічного простору. З 2007 року понад 90 країн взяли участь у більш ніж 2200 заходах за участю понад 1,3 млн відвідувачів.

Не залишились осторонь цього заходу і здобувачі освіти ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ». Група 11-Т спеціальності 201 Агрономія та 206 Садово-паркове господарство разом зі своїм куратором Тамілою Литвиненко відвідали Полтавський музей авіації і космонавтики.

Здобувачі освіти з цікавістю слухали про унікальні матеріали, присвячені найвидатнішим подіям в аерокосмічній науці й техніці в Україні і в світі. Молодь зацікавили зразки, макети, моделі авіаційної, ракетної та космічної техніки, меморіальні розділи: фрагменти робочих кабінетів, особисті речі, фотографії, документи вчених, конструкторів, льотчиків, космонавтів.

Приємно вразило те, що експозиційні розділи присвячені внеску вчених, конструкторів, спеціалістів, пов’язаних з Полтавщиною. Матеріали ознайомлюють із роками навчання, працею, генеалогічними та іншими зв’язками вчених, їх внеском у розвиток аерокосмічної науки і техніки з XVIII ст. до сьогодення: Засядька О.Д., Кованька О.М., Котельникова Г.Є., Кондратюка Ю.В. (Шаргея О.Г.),
Побєдоносцева Ю.О., Кисенка М.С., Челомея В.М. та багатьох інших.

Фондові колекції музею налічують майже 4 тис. експонатів, архівні – понад 10 тис. одиниць, зібрані бібліотека, негатека, відео- та інші матеріали. Серед експонатів основного фонду є предмети, що становлять значну історичну цінність. Розповідається також про участь України у міжнародних космічних проєктах.

Здобувачі освіти отримали багато цікавої та корисної інформації, ознайомилися з історією музею та унікальними експонатами, представленими там.

Публікацію підготувала Литвиненко Таміла

Залишити відповідь