Здобувачі освіти групи 21з (ОПП “Землевпорядкування” спеціальності 193 Геодезія та землеустрій) разом з куратором – викладачем історії України Тетяною Матвієнко здійснили краєзнавчу екскурсію до загадкової Диканьки.
Старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олеся Васецька познайомила мандрівників з цікавими фактами про історію Диканьки XVIII століття. Студенти також побували у Свято-Миколаївській церкві-усипальниці родини Кочубеїв. У Троїцькій церкві, змальованій Миколою Гоголем у «Вечорах на хуторі біля Диканьки», з молоддю поспілкувався настоятель храму проторієрей Євгеній. Там у здобувачів освіти була унікальна можливість погортати книги 250-річної давнини, написані церковнослов’янською мовою, а чоловіча частина екскурсантів побувала у вівтарі.
Потім стежка туристичної подорожі привела студентів ще до двох визначних пам’яток Диканьки – Диканського історико-краєзнавчого музею імені Дмитра Михайловича Гармаша та до художнього відділу цього музею – Картинної галереї імені Марії Башкирцевої, що розміщується в приміщенні колишньої земської школи, збудованої в 1904 році.
Звісно ж, не оминули і кочубеївських дубів, які вважаються одним зі 100 природних чудес України.
Збагачені новими знаннями та переповнені позитивними емоціями здобувачі освіти повернулися додому.
Публікацію підготувала Тетяна Матвієнко