You are currently viewing Жіночий силует на тлі історії
  • Запис опубліковано:13.02.2023

11 лютого щорічно, починаючи з 2016 року, за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science).

Заснуванню цієї дати передувала прийнята 20 грудня 2013 р. резолюція Генеральної Асамблеї ООН, в якій визнавався рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері.

13 лютого 2023 року у групі 22 А під керівництвом куратора Шовкової Оксани Володимирівни в онлайн-форматі було проведено відкриту виховну годину на тему «Жіночий силует на тлі історії». Студенти детально розказали про історію виникнення цього свята та особливості представлення жінок та дівчат у науковому середовищі.

Доповідачі познайомили присутніх із знаменитими жінками, які зробили по-справжньому фундаментальні винаходи та змінили хід історії.

Табіта Беббіт та її винахід – прототип циркуляційної пилки

Хеді Ламар та її «Секретна система зв’язку»

Ширлі Енн Джексон – визначення номера абонента та очікування виклику

Бетті Несміт Грехем та її винахід коректор

Також організатори звернули увагу на внесок видатних українок у науковий світ:

Міжнародний день жінок і дівчат у науці є свідченням важливої ролі жінок у сучасному суспільстві. Приклад жінок-вчених доводить, що наука не має гендерних кордонів.

Публікацію підготувала Шовкова Оксана

Залишити відповідь