11 лютого щорічно, починаючи з 2016 року, за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science).
Заснуванню цієї дати передувала прийнята 20 грудня 2013 р. резолюція Генеральної Асамблеї ООН, в якій визнавався рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері.
13 лютого 2023 року у групі 22 А під керівництвом куратора Шовкової Оксани Володимирівни в онлайн-форматі було проведено відкриту виховну годину на тему «Жіночий силует на тлі історії». Студенти детально розказали про історію виникнення цього свята та особливості представлення жінок та дівчат у науковому середовищі.
Доповідачі познайомили присутніх із знаменитими жінками, які зробили по-справжньому фундаментальні винаходи та змінили хід історії.
Табіта Беббіт та її винахід – прототип циркуляційної пилки
Хеді Ламар та її «Секретна система зв’язку»
Ширлі Енн Джексон – визначення номера абонента та очікування виклику
Бетті Несміт Грехем та її винахід коректор
Також організатори звернули увагу на внесок видатних українок у науковий світ:
Міжнародний день жінок і дівчат у науці є свідченням важливої ролі жінок у сучасному суспільстві. Приклад жінок-вчених доводить, що наука не має гендерних кордонів.
Публікацію підготувала Шовкова Оксана